Międzynarodowy Konkurs – KANGUR MATEMATYCZNY. 37 śmiałków z naszej szkoły wzięło udział w logicznych zmaganiach w różnych kategoriach

21.03 to oczywiście pierwszy dzień wiosny, który w naszej szkole przywitaliśmy w barwnych strojach bez plecaków. Warto również pamiętać, że jest to Światowy Dzień Osób z Zespołem Dawna, zwany również Dniem Kolorowej Skarpetki, w którym to, w geście solidarności z osobami dotkniętymi zespołem Dawna, zakładamy różne, kolorowe skarpetki.

W tym roku dzień ten miał kolejne znaczenie. Otóż, dopiero co opadły emocje po I etapie gry w rummikuba, a tu już kolejne wyzwanie – Międzynarodowy Konkurs – KANGUR MATEMATYCZNY.

37 śmiałków z naszej szkoły wzięło udział w logicznych zmaganiach w różnych kategoriach: 15 osób – kat. Maluch; 12 – kat. Beniamin i 10 – kat. Kadet. Uczniowie na całym świecie przez 75 minut mierzyli się z wymagającymi logicznego myślenia zadaniami. Celem konkursu jest rozwój intelektualny dzieci i młodzieży poprzez połączenie nauki z zabawą oraz upowszechnianie wiedzy matematycznej. Każdy uczestnik konkursu otrzymał logiczną układankę – tangram chiński. 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi w podejmowaniu nowych, nie zawsze łatwych wyzwań i zapraszamy za rok. Wyniki już w maju!