Przedszkole

Aktualności

Ogłoszenie wyników gminnego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Przedszkole Samorządowe w Stróżach.

„Zimowy czas wszystkich cieszy nas”.

Szanowni Państwo, drogie Dzieci! Z ogromną przyjemnością ogłaszam wyniki konkursu plastycznego.  Zgodnie z regulaminem nagrodziliśmy:

W kategorii wiekowej 3 – 4 latki:

– miejsce I Nikola Siedlarz  Szkoła Podstawowa w Binczarowej,

– miejsce II Olaf Tokarz Publiczne Przedszkole w Kąclowej,

– miejsce III Klaudia Koszyk Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kąclowej.

W kategorii wiekowej 5 6 lat:

– miejsce I Walentyna Zielińska Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kąclowej,

– miejsce II Mateusz Gruca Szkoła Podstawowa w Binczarowej,

– miejsce III Faustyna Motyka Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kąclowej.

„Specjalne wyróżnienie” dla Pawła Skraby z Niepublicznego Rehabilitacyjnego Punktu Przedszkolnego w „ISKIERKA” w Stróżach.

Dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i zachęcamy do dalszej współpracę.

 

 

Bal Karnawałowy

IMG_1621 IMG_1614 IMG_1613 IMG_1612 IMG_1611 IMG_1610 IMG_1602 IMG_1601 IMG_1598 IMG_1569 IMG_1596 IMG_1584 IMG_1580 IMG_1578 IMG_1577 IMG_1574 IMG_1573 IMG_1571

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wizyta Mikołaja

DSC_0359 DSC_0356 DSC_0354 DSC_0353 DSC_0350 DSC_0348 DSC_0347 DSC_0345 DSC_0344 DSC_0343 DSC_0342 DSC_0341 DSC_0338 DSC_0336 DSC_0335 DSC_0329 DSC_0325 DSC_0319 DSC_0315

Andrzejki

„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

28 listopada w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki.

Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb. Było  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżby co kogo czeka w przyszłości i  kim zostanie  oraz wiele innych atrakcji.

Święto Pluszowego Misia

W dniu 26.11.2013. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem.

 

Celem przedszkola jest poznawanie dziecka, jego zdolności i zainteresowań. Wiedza ta pozwala nauczycielom rozwijać potencjał wychowanków i doskonalić ich talenty.

W pracy z dziećmi realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego w oparciu o programy edukacyjne zatwierdzone przez MEN. Ponadto nauczyciele włączają do zajęć elementy kinezjologii edukacyjnej P. Dennisona, odmiennej nauki czytania J. Majchrzak, wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci wg E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, zajęć ruchowych wg W. Sherborne, R. Labana, metody dobrego startu M. Bogdanowicz oraz pedagogiki zabawy.

Nauczyciele systematycznie uzupełniają i podnoszą swoje kwalifikacje. Prowadzą pracę wychowawczą, dydaktyczną i opiekuńczą. Tworzą warunki wspierające rozwój dziecka, przygotowują je do życia w rodzinie i społeczeństwie. Wprowadzają dzieci w świat, w którym trzeba radzić sobie z trudnościami i porażkami, ale należy również cieszyć się sukcesami.

Plan dnia

Placówka nasza opiekuje się dziećmi od poniedziałku do piątku w godzinach 8-13.

8.00 – 9.00 Schodzenie się dzieci. Kontakty indywidualne z rodzicami. Swobodne zabawy w kącikach zainteresowań. Praca indywidualna. Zabawy w kole.

9.00 – 10.00 Śniadanie

10.00 – 12.00 Zajęcia planowane i kierowane przez nauczyciela. Realizacja zadań edukacyjnych w różnych sferach aktywności dziecka, dostosowana do jego możliwości. Słuchanie bajek, nauka wierszy, rysowanie, malowanie, lepienie, słuchanie muzyki, nauka śpiewu i tańca, uczestnictwo w zabawach ruchowych. Spacery po najbliższej okolicy lub zabawy w ogrodzie.

12.00 – 13.00 Aktywność własna dzieci. praca indywidualna z dziećmi zdolnymi oraz mającymi problemy. Prace porządkowe. Rozchodzenie się dzieci.

Zapraszamy do naszego przedszkola w celu zapoznania się z dodatkowymi informacjami.

Zajęcia dodatkowe

W przedszkolu organizowane są w ciągu dnia zajęcia indywidualne dla dzieci ze specyficznymi trudnościami, jak również dla dzieci zdolnych.

Istnieje możliwość skorzystania z zajęć dodatkowych dla chętnych, które odbywają się w godzinach przedpołudniowych. Są to:

 • religia
 •  język angielski
 • zajęcia plastyczne połączone z realizacją programu

Nasze atuty

 •  Troskliwa opieka zarówno ze strony nauczycieli jak i personelu obsługowego
 • Kolorowe, dobrze wyposażone sale zabaw
 • Różnorodność kącików tematycznych, sprzyjających podejmowaniu działalności zabawowej
 • Kreowanie zdrowego stylu życia
 • Kształtowanie aktywnej postawy wobec otaczającej rzeczywistości
 • Organizowanie uroczystości ( m.in. : Andrzejki-dzień wróżb i czarów, spotkanie z Mikołajem, bal karnawałowy, Dzień Matki, Dzień Dziecka), przedstawień teatralnych, spotkań z ciekawymi ludźmi.

Szanowni Rodzice

* Dziecko przyprowadza i odbiera z przedszkola RODZIC(opiekun prawny) lub upoważniona pisemnie osoba zapewniająca dziecku pełne bezpieczeństwo.

* Ministerstwo Edukacji Narodowej stworzyło specjalną stronę internetową:

www. 6latki.men.gov.pl , która pomoże rzetelnie wyjaśnić wątpliwości związane z sytuacją dziecka 6letniego w roku szkolnym 2009/2010 i kolejnych latach wprowadzania zmian w oświacie. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia tej strony.

* Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Grybowie to publiczna placówka pomagająca dzieciom, młodzieży oraz ich rodzicom i nauczycielom w osiąganiu kolejnych etapów rozwojowych, w przezwyciężaniu trudności szkolnych i kłopotów rodzinnych. Oferuje Państwu bezpłatną pomoc w zakresie diagnozy i terapii:

 • psychologicznej(zaburzenia emocjonalne, zaburzenia zachowania, moczenie nocne, terapia rodzinna)
 • pedagogicznej(pomoc w rozwiązywaniu trudności w nauce)
 • logopedycznej(usuwanie wad wymowy, terapia jąkania)

Kontakt:

Ul. T. Kościuszki 18
33-330 Grybów
Tel.(018) 445-03-25

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.