SONY DSC

Zbiórka pieniędzy dla Hani

Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę pieniędzy na cel charytatywny jakim jest wsparcie leczenia i rehabilitacji małej Hani Matiaszewskiej z Szalowej. Przedstawiciele SU będą zbierać w naszej szkole datki do puszek przez cały tydzień, począwszy od poniedziałku. Gorąco zachęcamy do pomocy małej Hani, a poniżej przedstawiamy bliżej „Hanię do kochania”.

Cześć! Jestem Hania… „Hania do kochania”- tak mówi o mnie moja starsza siostra Zosia. I rzeczywiście jestem do kochania, całowania i przytulania, jak wszystkie dzieci z Zespołem Downa. Urodziłam się z Zespołem Downa i z wadą serduszka. Każdego dnia udowadniam wszystkim, że jestem wielkim mocarzem, bo walczę o swoje zdrowie i życie. Przeszłam już jedną operację serduszka. Mam założoną opaskę na tętnicę płucną, która chroni moje płuca przed nadmiernym napływem krwi. Niedługo czeka mnie jeszcze jedna operacja, dużo poważniejsza. Jestem karmiona sondą, bo mam problemy z jedzeniem.

Moi rodzice i rodzeństwo bardzo mnie kochają. Każdy mój mały sukces jest dla nich wielką radością. Jednak, abym mogła żyć i prawidłowo się rozwijać potrzebuję systematycznej rehabilitacji i leczenia, które jest bardzo kosztowne. Potrzebuję również Twojej pomocy! Pomożesz mi? Pamiętaj, że okazane dobro i miłość wraca do nas ze zdwojoną siłą!”

Hania urodziła się poprzez cesarskie cięcie. Miał być to jeden z najszczęśliwszych dni w życiu jej rodziców. Okazało się jednak, że dziewczynka jest chora – ma zespół Downa i poważną wadę serduszka. Zaskoczenie rodziców było tym większe, że badania wykonywane w czasie ciąży nic nie wykazały. Już w 7 tygodniu życia maleństwo przeszło pierwszą operację serca. Będzie kolejna. Ze względu na obniżone napięcie mięśniowe Haneczka musi byś regularnie rehabilitowana, aby z czasem mogła siedzieć i chodzić.

– Nasza córeczka jest pod opieką wielu specjalistów: kardiologów, kardiochirurgów, endokrynologa, nefrologa, gastrologa, neurologopedy, rehabilitanta, fizjoterapeuty i pedagoga. Jest karmiona sondą. Częste pobyty w szpitalu, jej leczenie, rehabilitacja, wizyty u specjalistów są bardzo kosztowne. Robimy wszystko, aby nasz skarb był zdrowy i szczęśliwy. Prosimy wszystkich, którym nie jest obojętny los naszej córeczki o pomoc i wsparcie – apelują rodzice.

Jak pomóc ?

Wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe:

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
z dopiskiem/tytułem „Hanna Matiaszewska”

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift:
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

Przekaż 1% podatku
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu „Cel szczegółowy” dopisz „Hanna Matiaszewska”