3

V Turniej Piłki Nożnej im. Włodzimierza Basiagi

14 maja odbył się  V Turniej Piłki Nożnej im. Włodzimierza Basiagi, który zgromadził na hali sportowej wielu  miłośników i sympatyków tej dyscypliny sportowej. W bieżącym roku szkolnym Turniej był zorganizowany pod patronatem Wójta Gminy Grybów i Prezesa OZPN w Nowym Sączu. Współorganizatorem tej imprezy sportowej był również UKS „Chrobry” Stróże, UKS „Olimp” i KS „Kolejarz”.

    Trochę historii – I Turniej odbył się 14 kwietnia 2010 roku. W części artystycznej Turnieju (wspomnienie Pana Włodzimierza) wzięli udział, jako goście honorowi: Pani Basiaga Halina – żona Pana Wlodzimierza, Pan Igielski Kazimierz – siostrzeniec Pani Haliny, wychowankowie Pana Włodzimierza, Pan Bolesław Dywan – prezes KS „Kolejarz”.

Kolejne Turnieje angażowały coraz większą liczbę klubów sportowych i szkół. Łącznie w przeprowadzonej rywalizacji wzięło udział 350 sportowców z nauczycielami i trenerami piłki nożnej.

W II Turnieju Piłki Nożnej im. Włodzimierza Basiagi, który odbył się 29 kwietnia 2012 roku, po raz pierwszy wystąpiła drużyna dziewcząt, podopieczne Pani Jadwigi Bogusz. Dziewczęta, ambicją, wolą walki, techniką piłkarską nie odbiegały od poziomu drużyn męskich, udowadniając, że piłka nożna nie jest sportem tylko dla chłopców.

W kolejnych Turniejach występy dziewcząt stały się już tradycją. Występując w III Turnieju (30.04.2013r.) dziewczęta były już Mistrzami Gminy Grybów W Halowej Piłce Nożnej, zdobyły również I miejsce w zawodach międzygminnych, które odbyły się w Gródku nad Dunajcem. W Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego uplasowały się na wysokim III miejscu.

W bieżącym roku szkolnym wzięły udział następujące kluby i szkoły podstawowe;

KS Bobowa                                       SP Stróże (chłopcy, dziewczęta)

LKS Nawojowa                               SP Polna

LKS Ropa                                          SP Wyskitna

LKS Grybovia                                 SP Biała Niżna

GKS „Glinik” Gorlice                    SP Jankowa

KS „Kolejarz” Stróże

Zwycięskie drużyny zostały uhonorowane nagrodami, które wręczył Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej Pan Antoni Ogórek i Wójt Gminy Grybów Pan Piotr Krok.

Ponadto za działalność na rzecz piłki nożnej, ZŁOTĄ HONOROWĄ ODZNAKĘ OZPN, otrzymała między innymi Pani Jadwiga Bogusz, która corocznie podejmuje trud organizacji Turnieju Piłki Nożnej im. Włodzimierza Basiagi.

unnamed 1 2 3 4 5 6 7 8 12 13