DSCN5813

W naszej szkole segregujemy odpady

 

SEGREGACJA to oddzielenie ze strumienia odpadów, surowców wtórnych, takich jak aluminium, szkło, plastik i papier. Surowce te mogą być powtórnie przetworzone na nowe przedmioty, czyli poddane recyklingowi.

DLACZEGO WARTO SEGREGOWAĆ ODPADY?
Segregując odpady w szkole i w domu możecie przyczynić się do ochrony środowiska. Dzięki segregacji mniej odpadów trafi na wysypiska, które się przepełniają i dlatego trzeba budować nowe. Wiele surowców wtórnych marnuje się na wysypiskach. Dzięki przetwarzaniu surowców wtórnych oszczędzamy energię, wodę oraz zasoby nieodnawialne Ziemi, takie jak rudy metali, węgiel, ropę naftową.

 

W wakacje pojawiły się w naszej szkole kolorowe kosze na śmieci. Uczniowie mogą samodzielnie segregować odpady: papier, szkło i plastik.

DSCN5813

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.