Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych dnia 04.12.2023 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Stróżach odbył się II gminny konkurs pod hasłem przewodnim „Stróże bliżej niepełnosprawnych”. W rywalizacji udział wzięło siedem dwuosobowych zespołów z następujących szkół : Szkoły Podstawowej nr 1 w Ptaszkowej,  Szkoły Podstawowej nr 2 w Ptaszkowej, Szkoły Podstawowej w Wawrzce, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krużlowej Wyżnej, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Siołkowej, Szkoły Podstawowej w Starej Wsi, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kąclowej.

W działaniach organizacyjnych inicjatorzy konkursu podjęli współpracę z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach, którą  reprezentował Pan Beniamin Krok – rzecznik prasowy, specjalista ds. marketingu i public relations, pełniący rolę eksperta w komisji konkursowej.

W tym roku konkurs przyjął trzyetapową formę:

I etap – wykonanie lapbooka pod hasłem: „ Mój niepełnosprawny idol”;

II etap – test wiedzy na temat historii powstania oraz działalności Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach;

III etap – wykonanie plakatu pod hasłem: „Co należałoby zmienić w twojej miejscowości, aby ułatwić życie osobom niepełnosprawnym.”

Zmagania konkursowe zostały wnikliwie przeanalizowane i ocenione przez komisje, a łączna suma uzyskanych punktów wyłoniła zwycięskie szkoły:

Miejsce I – SP w Wawrzce

Miejsce II – ZSP w Kąclowej

Miejsce III – SP w Starej Wsi

Laureaci konkursu otrzymali od Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach nagrody rzeczowe  w postaci voucherów do obiektów fundacji ( restauracji, stadniny konnej, basenu), oraz gadżety elektroniczne ufundowane przez Pana dyrektora Piotra Nowaka. Nagrody pocieszenia w postaci pamiątkowych  kubeczków z logo konkursowym ufundował sklepik szkolny.