414-9602

Kapsuła czasu

Na zajęciach kreatywnych, Pani Agnieszka Lasek nie pozwala nam się nudzić. Pewnego dnia, w czasie zdalnego nauczania, pani utworzyła w zakładce „Zadania” projekt: „Kapsuła czasu”. Sam tytuł niewiele nam mówił, ale gdy dowiedzieliśmy się na czym ma polegać, byliśmy absolutnie zachwyceni.

Celem, składającego się z trzech etapów projektu, było stworzenie w języku angielskim filmu o nas i o nietypowym czasie, w którym ten film nagrywamy. ( eh ten korona-wirus). Za jakiś czas, będziemy go mogli zobaczyć i powspominać „stare czasy”, pośmiać się z naszych zamierzeń na przyszłość.

Pierwszym etapem było napisanie szkicu, który przesyłaliśmy do korekty. Gdy nasze teksty były już wolne od błędów językowych, w drugim etapie przekształciliśmy je w prezentacje.

Ostatnim etapem, najciekawszym, dostarczającym najwięcej zabawy i dającym największe możliwości kreatywnej pracy, było nagranie filmu. Mieliśmy w nim opowiedzieć to, co wcześniej napisaliśmy. Mogliśmy się poczuć jak filmowcy: wybieraliśmy kadry, scenerie, stylizacje i na koniec wykonywaliśmy montaż. Każdy z nas miał inną wizję swojego filmu. Ogromną frajdą było oglądanie filmów naszych kolegów i koleżanek. Każdy uczeń nie tylko nagrał wyjątkowy i niepowtarzalny film, ale też pokazał w nim swoją sytuację i swoje podejście do czasu epidemii. Szkoda tylko, że nie mogliśmy tych filmów obejrzeć razem w klasie, byłoby jeszcze więcej śmiechu i radości.

Julian Obrzut  kl. 6 „c”

Projekt „Kapsuła czasu” uważamy za bardzo udany, dlatego załączamy dwa najlepsze projekty i zachęcamy do obejrzenia.

Filmik Kuby Mocka:

 

Filmik Julka Obrzuta: