dav

Dzień Świętego Patryka w naszej szkole

Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii.

18.03.2019 r. odbył się u nas w szkole konkurs z okazji Dnia Świętego Patryka. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 4-6 i wzięło w nim udział 12 osób – po dwie osoby z każdej klasy:

Klasa 4a : Emilia Nosal i Oliwia Turska

Klasa 4b: Karolina Rzemińska i Tomasz Tabiś

Klasa 5a: Julia Lichoń i Mateusz Iwański

Klasa 5b: Karina Gryzik i Patrycja Chwałek

Klasa 5c: Zuzanna Kozioł i Julian Obrzut

Klasa 6a: Patryk Durlak i Patrycja Pruś

Uczniowie biorący udział w konkursie mieli możliwość wzięcia udziału w dodatkowych zajęciach na temat dnia Św. Patryka, na których dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o Irlandii, jej patronie oraz tego, w jaki sposób ten szczególny dzień jest świętowany w Irlandii i na całym świecie.

Zadaniem uczniów było przygotować plakat oraz przygotować się do mini kwizu. Wszyscy uczniowie byli świetnie przygotowani do odpowiedzi i wykazali się dużą wiedzą na temat dnia Świętego Patryka oraz legend z nim związanych.

W pierwszy dzień wiosny odbyło się głosowanie, podczas którego uczniowie trzecich klas gimnazjum oraz uczniowie klas ósmych decydowali, który z plakatów ich zdaniem jest najlepszy. Plakaty nie były podpisane, więc nasi najstarsi uczniowie nie wiedzieli, na kogo oddają głos
Po podliczeniu wszystkich punktów z głosowania i wszystkich punktów z mini quizu na podium stanęli:

1 miejsce: TOMASZ TABIŚ

2 miejsce: PATRYCJA PRUŚ

3 miejsce: OLIWIA TURSKA

Różnica głosów pomiędzy wszystkimi miejscami jest niewielka – przykładowo pomiędzy 1 a 2 miejscem jedynie 1 punkt! Wszystkim biorącym udział w konkursie bardzo dziękuję za zaangażowanie i wkład pracy! Jesteście WIELCY – motywujecie mnie do zorganizowania kolejnego konkursu

Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników zostaną wręczone na koniec roku szkolnego

Sabina Krzeszowska

dav

dav

dav

dav

dav

sdr

sdr

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

sdr